przedsiębiorstwo budowlane
logo
dekra eu

Co oznacza i z czym wiąże się generalne wykonawstwo?

Wybierając generalnego wykonawcę, oszczędzamy wiele czasu oraz zmartwień. Zmniejsza się znacznie ryzyko powikłań w trakcie realizacji naszych inwestycji, a my możemy zająć się innymi sprawami.

Czym jednak konkretnie jest generalne wykonawstwo i na czym polega? Postaram się wyjaśnić państwu poniżej.

Generalny wykonawca to kompleksowa realizacja inwestycji. Wyobraźmy sobie, że zamiast szukać odpowiednich fachowców do stworzenia projektu, a potem realizacji na każdym szczeblu, możemy zlecić to wszystko jednej firmie.

Nie ważne, czy są to budynki mieszkalne, biurowe czy hale. Wszystkim zajmuje się jedno przedsiębiorstwo i tylko z nim utrzymujemy kontakt przez cały czas realizacji.

Przedsiębiorca taki dysponuje grupą podwykonawców, dzięki czemu mogą oni realizować w tym samym czasie swoje zadania – co pozwala skrócić okres realizacji.

Tak duże przedsięwzięcia łączą się często z niższymi kosztami, co tylko polepsza naszą sytuację. Możemy zaoszczędzić, nie zaniżając jakości.

Argumentów za generalnym wykonawstwem jest sporo. Brak konieczności koordynacji różnych ekip oraz szukania kolejnych firm, które będą odpowiadać jakościowo i cenowo. Postawienie na jedno, pewne przedsiębiorstwo oszczędzi nam stresów i pozwoli cieszyć się z efektu końcowego.

To generalny wykonawca bierze odpowiedzialność za całą budowę i plan, dzięki czemu unikniemy przerzucania na siebie winy i doszukiwania się w innych ekipach błędów i zaniedbań.

Odpowiednia umowa

Istotne jest przygotowanie odpowiedniej umowy. Spisanie jej szczegółowo pozwoli uniknąć nam późniejszych niedomówień.

Warto ustalić termin realizacji, z uwzględnieniem nieprzewidywalnych opóźnień, a także materiał, jaki będzie używany czy oczekiwania czysto wizualne.

Dobrze sporządzona umowa zagwarantuje nam spokojny przebieg współpracy i przyniesie satysfakcjonujący efekt.

Nie ważne, w jakim momencie realizacji jesteśmy, zawsze rozmawiamy z jedną i tą samą osobą, co pozwala nam poczuć się pewniej. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie.