przedsiębiorstwo budowlane
logo
dekra eu

Czy generalni wykonawcy zajmują się wykańczaniem inwestycji pod klucz?

Generalny wykonawca odpowiada za kompleksową realizację inwestycji budowlanej. Jego zadaniem jest koordynacja prac ekip budowlanych, dbanie o terminowość i jakość wykonania poszczególnych etapów budowy. Generalni wykonawcy mogą też odpowiadać za wykończenie inwestycji pod klucz. Co to konkretnie oznacza?

Jakie usługi świadczy generalny wykonawca?

Usługi świadczone przez generalnego wykonawcę mają bardzo szeroki zakres i obejmują przede wszystkim projektowanie, uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń, koordynację prac budowlanych oraz nadzór nad realizacją inwestycji. W przypadku większych przedsięwzięć, np. budowy obiektów komercyjnych czy inwestycji infrastrukturalnych, zakres usług może obejmować również m.in. wykonanie robót ziemnych, montaż konstrukcji stalowych czy wykonawstwo instalacji.

Realizacja inwestycji pod klucz to usługa polegająca na wykończeniu wnętrz obiektu budowlanego tak, aby był on gotowy do użytkowania. Obejmuje ona m.in. montaż instalacji elektrycznych, hydraulicznych i grzewczych, wykończenie ścian, sufitów i podłóg, montaż drzwi, okien oraz wszelkich elementów wyposażenia.

Dlaczego realizację inwestycji pod klucz warto powierzyć generalnemu wykonawcy?

Decydując się na współpracę z generalnym wykonawcą w zakresie wykańczania inwestycji pod klucz, można liczyć na liczne korzyści. Jest to duża oszczędność czasu – generalny wykonawca zajmie się koordynacją wszystkich prac związanych z wykończeniem wnętrz, dzięki czemu nie trzeba samodzielnie doglądać poszczególnych ekip remontowych. Ponadto generalny wykonawca gwarantuje jednolity standard wykonania i terminowość prac.

Trzeba wiedzieć, że usługa wykańczania inwestycji pod klucz nie zawsze jest wliczona w ofertę generalnego wykonawcy. W takim przypadku warto zapytać o możliwość rozszerzenia zakresu usług, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Z drugiej strony, decydując się na współpracę z jednym podmiotem, można liczyć na korzystniejsze warunki finansowe i większą kontrolę nad realizacją inwestycji.