przedsiębiorstwo budowlane
logo
dekra eu

Jak wygląda montaż hali przemysłowej?

Kluczową kwestią przy projektowaniu hali produkcyjnej jest zapoznanie się z profilem działalności firmy oraz jej misją. Właściwie zaplanowany obiekt przemysłowy nie tylko zwiększa szansę na sukces inwestycyjny właścicieli, ale ułatwia wdrożenie procesów produkcyjny. Sprawdźmy, jak wygląda profesjonalny montaż hali i jakie etapy obejmuje.

Hala przemysłowa – podstawowe elementy wyposażenia

Zważywszy na funkcjonalność, realizowane zadania oraz przyjęty model pracy, hale przemysłowe wymagają indywidualnego podejścia projektowego. Podstawowym kryterium, definiującym ich użytkowy charakter, jest technologia wykonania. Fundamenty, posadzki oraz układy wewnętrzne muszą być dopasowane do rodzajów maszyn i urządzeń przemysłowych.

Budowa hali – nowoczesne technologie

Po stworzeniu szkieletu konstrukcji i doprowadzeniu obiektu do stanu surowego konieczne jest zastosowanie odpowiednio dobranych materiałów wykończeniowych i izolacyjnych, które zagwarantują komfort cieplny pracownikom. Płyty warstwowe ścienne (i niekiedy dachowe) są starannie dobrane tak, by spełniały wszelkie aktualne wymogi termiczne i akustyczne – to ostatnie jest szczególnie ważne w przypadku, gdy działania produkcyjne wewnątrz hali generują znaczny hałas. Nowoczesne hale przemysłowe są także wyposażone w zaawansowane systemy ogrzewania i wentylacji, a w przypadkach wynikających z wymogów technologicznych – także klimatyzacji.

Dach hali przemysłowej

Najpopularniejszym rodzajem konstrukcji dachowych są konstrukcje stalowe pełne (z profili gorącowalcowanych, blachownic itp.) lub kratownicowe oraz żelbetowe prefabrykowane, a niekiedy z drewna klejonego. Standardowym rozwiązaniem stosowanym przez instalatorów jest tworzenie poszycia ścian z blachy lub płyty warstwowej, ewentualnie płyty betonowej prefabrykowanej. Poszycie dachu jest zaś wykonywane przede wszystkim z membrany PCV, płyty warstwowej dachowej lub blachy dachowej. Takie rozwiązanie jest nie tylko najbardziej ekonomiczne, ale i trwałe.

W procesie instalacji hal przemysłowych bardzo ważne jest utrzymanie ścisłego harmonogramu prac. Korzystając z usług sprawdzonej firmy, można mieć pewność, że efekt końcowy będzie spełniał zarówno wymogi ergonomiczne, jak i estetyczne, dzięki czemu hala stanie się wizytówką firmy.