przedsiębiorstwo budowlane
logo
dekra eu

Jakie dźwigi wykorzystuje się do pracy na małych przestrzeniach?

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej buduje się na ograniczonych przestrzeniach, dźwigi o niewielkich rozmiarach i wysokiej wydajności stają się niezastąpione.

Dźwigi samojezdne kompaktowe

Dźwigi samojezdne kompaktowe są jednym z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych na małych przestrzeniach. Ich niewielkie rozmiary, zwrotność oraz zdolność do poruszania się po różnych nawierzchniach sprawiają, że są one idealne do pracy w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Ponadto, dźwigi te są wyposażone w wysięgniki teleskopowe, które umożliwiają podnoszenie ładunków na znaczne wysokości.

Minidźwigi

Minidźwigi to kolejny rodzaj dźwigów doskonale sprawdzających się w pracy na małych przestrzeniach. Są one niezwykle lekkie i kompaktowe, co pozwala na łatwe manewrowanie nimi nawet w trudno dostępnych miejscach. Minidźwigi są wykorzystywane głównie w budownictwie, przemyśle oraz w pracach montażowych. Dzięki swojej konstrukcji, mogą one podnosić ładunki o masie do kilku ton.

Dźwigi żurawie gąsienicowe

Dźwigi żurawie gąsienicowe to kolejny rodzaj dźwigów, który sprawdza się na małych przestrzeniach. Ich główną zaletą jest zdolność do poruszania się po trudnym terenie dzięki zastosowaniu gąsienic. Dźwigi te są również wyposażone w wysięgniki teleskopowe, które umożliwiają podnoszenie ładunków na dużą wysokość. Ich kompaktowa budowa sprawia, że są one idealne do pracy na placach budowy o ograniczonej powierzchni.

Dźwigi żurawie wieżowe

Dźwigi żurawie wieżowe to kolejne urządzenia, które sprawdzają się w pracy na małych przestrzeniach. Są one montowane na stałe w miejscu pracy i charakteryzują się wysokim zasięgiem oraz dużą nośnością. Ich konstrukcja pozwala na podnoszenie ładunków na znaczne wysokości, co jest szczególnie przydatne przy realizacji budynków wielokondygnacyjnych.

Dźwigi żurawie samochodowe

Dźwigi żurawie samochodowe to urządzenia montowane na podwoziu samochodu ciężarowego, co znacznie ułatwia wynajem żurawi. Ich zaletą jest mobilność oraz łatwość transportu na miejsce pracy. Dźwigi te są wykorzystywane w wielu branżach, takich jak budownictwo, przemysł czy energetyka. Dzięki swojej konstrukcji, mogą one podnosić ładunki o masie kilku ton.