przedsiębiorstwo budowlane
logo
dekra eu

Jakie techniki budowy wykorzystuje się przy budowie nowoczesnych hal przemysłowych?

Inwestorzy, którzy decydują się na budowę nowoczesnej hali przemysłowej, mają obecnie do wyboru różne możliwości technologiczne. Tworzone są konstrukcje, które wyróżniają się nie tylko trwałością i bezpieczeństwem użytkowania, ale również funkcjonalnością i pełnym dostosowaniem do konkretnych potrzeb. Aby móc wykorzystać potencjał możliwości z zakresu technik budowy i projektowania hal przemysłowych, warto nawiązać współpracę z doświadczonym generalnym wykonawcą, który będzie w stanie sprostać oczekiwaniom inwestora, zoptymalizować poszczególne etapy prac i zminimalizować czas realizacji. W usługach z tego zakresu specjalizuje się Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem z Krakowa.

Od projektu do realizacji

Prace nad halą przemysłową rozpoczynają się od realizacji projektu, który uwzględnia gruntowną analizę technologii produkcji. To od niej zależą poszczególne elementy konstrukcji oraz architektury obiektu. Na tym etapie opracowywane są wraz z klientem najważniejsze ustalenia projektowe uwzględniające m.in. wymiary hali, wysokość użytkową obiektu, obciążenia ogniowego z tytułu planowanego użytkowania hali, doświetlenia powierzchni, rodzaj zastosowanych konstrukcji, parametry posadzki (np. nośność) itd. Dobierane są też rozwiązania, które mają na celu minimalizację kosztów związanych z eksploatacją obiektu. Na tej podstawie można podjąć decyzje dotyczące optymalnych technik budowy hali przemysłowej.

Konstrukcje stalowe wiodą prym

Budownictwo przemysłowe jest bardzo wymagające. Konstrukcje tego typu muszą być nie tylko trwałe i funkcjonalne, ale i dostosowane do technologii produkcji. Obecnie większość inwestorów decyduje się na wybór konstrukcji stalowych, które odpowiadają na te potrzeby. Stal jest materiałem o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych. Dobrze znosi ściskanie i rozciąganie, a odpowiednio zabezpieczona wykazuje wysoką odporność na korozję. Za sprawą rozwoju technologii można ją dodatkowo wzmocnić. Generalny wykonawca trafnie określi stopień obciążenia ogniowego obiektu i dobierze odpowiednie materiały do produkcji całej konstrukcji, dzięki czemu hala przemysłowa będzie spełniać wszelkie rygorystyczne normy, gwarantując przy tym bezpieczeństwo osobom w niej pracującym.