przedsiębiorstwo budowlane
logo
dekra eu

Na co zwrócić uwagę przy budowie hali magazynowej?

Budowa hali magazynowej to skomplikowane, wieloetapowe zadanie, które wymaga nie tylko profesjonalnie wykonanego projektu, ale również doświadczenia, rzetelności i stosownych umiejętności na etapie wykonawstwa. Obiekty tego typu są nie tylko miejscem składowania towarów, ale również przestrzenią, w której każdego dnia pracują ludzie z zastosowaniem rozmaitych urządzeń, narzędzi i środków transportu. Konieczne jest więc uwzględnienie wszystkich potrzeb, a także spełnienie warunków ergonomii pracy i bezpieczeństwa.

Odpowiednio zrealizowany projekt to podstawa

Bardzo ważnym etapem całej inwestycji jest realizacja projektu, który będzie uwzględniał wszystkie oczekiwania związane z charakterem działalności. Podczas tworzenia planu należy uwzględnić rozwiązania, które będą dostosowane do indywidualnych potrzeb, tempa pracy w danym przedsiębiorstwie, a także rodzaj składowanych w hali towarów, maszyn, narzędzi, półfabrykatów czy specyfikę realizowanego na terenie obiektu transportu. Do najważniejszych ustaleń projektowych zaliczamy m.in.: wymiary hali, wysokość użytkową, liczbę i rozmiar bram, obciążenie ogniowe, doświetlenie powierzchni, rodzaj zastosowanych konstrukcji, niezbędne systemy ochrony przeciwpożarowej, parametry posadzki (np. nośność), zagospodarowanie wokół hali.

Wybór sprawdzonego wykonawcy

Aby budowa hali magazynowej przebiegła sprawnie, terminowo i zgodnie z wytycznymi projektowymi, konieczne jest przede wszystkim nawiązanie współpracy z doświadczonym, rzetelnym i godnym zaufania wykonawcą. Jeśli więc szukasz takiego wykonawcy hal magazynowych, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie i posiadamy wieloletnie, bogate doświadczenie. Przez lata działalności zdobyliśmy grono zadowolonych klientów zarówno z Krakowa, jak i z obszaru całej południowej Polski. Zajmujemy się kompleksowo budową hal, zapewniając zarówno profesjonalną realizację projektu, jak i późniejsze wykonawstwo. Dysponujemy nie tylko odpowiednim sprzętem, ale przede wszystkim wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem, które pozwalają nam na świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy.