przedsiębiorstwo budowlane
logo
dekra eu

Specyfika i zakres zastosowań żurawi wieżowych

Żurawie wieżowe to największe z urządzeń dźwignicowych (dźwigów), zaliczane też do jednych z największych maszyn roboczych. Zapewniają bardzo duży zakres wysięgnika i równie imponujący udźwig. Ze względu na swoje właściwości wykorzystywane są do najcięższych i najbardziej zaawansowanych prac budowlanych.

Żurawie wieżowe na placu budowy – szerokie spektrum zastosowań

Głównym zadaniem każdego żurawia wieżowego, bez względu na jego rodzaj, jest szybkie podniesienie bardzo dużego i ciężkiego ładunku do określone (najczęściej bardzo duże) wysokości. Dodatkowo z zastosowaniem tej maszyny można też przenosić ciężkie materiały z jednego miejsca na drugie.

Żurawie wieżowe są najczęściej wykorzystywane podczas dużych inwestycji budowlanych, np. przy budowie wielorodzinnych bloków mieszkalnych. Teoretycznie zainstalowanie takiej konstrukcji jest dość czasochłonne, jednakże dzięki żurawiom można później bardzo sprawnie i wygodnie przenosić ładunki, co jest ogromnym ułatwieniem dla ekip budowlanych. W praktyce trudno byłoby sobie wyobrazić realizację wielu obiektów bez zastosowania tego urządzenia.

Żurawie używane są często na trudnym, a nawet niedostępnym terenie, gdzie przenoszenie elementów konstrukcyjnych z zastosowaniem innych środków transportu byłoby niemożliwe. Sprawdzają się również tam, gdzie mamy do czynienia z bardzo dużymi i ciężkimi przedmiotami. Maksymalne obciążenie niektórych żurawi wynosi nawet 80 ton! Jest więc w stanie poradzić sobie niemal z każdym elementem konstrukcyjnym nowoczesnych budynków.

Oczywiście trzeba przy tym pamiętać, że żurawie budowlane to urządzenia, które wymagają stałego miejsca pracy. Nie są one mobilne. Montaż i demontaż żurawia wieżowego odbywa się w tym samym miejscu. Z tego też powodu wykorzystywany jest w przypadku dużych realizacji budowlanych, gdzie tworzone są pokaźne obiekty, takie jak m.in. bloki, hotele, drapacze chmur itp.

Wynajem żurawi budowlanych

Wynajem żurawi wieżowych to usługa świadczona przez Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem skierowana do firm budowlanych, które w swojej pracy wykorzystują wysokiej jakości sprzęt dźwigowy. Zapewniamy nie tylko niezbędne urządzenia, ale również fachową obsługę techniczną. W naszej ofercie można znaleźć:

W ramach świadczonych usług zapewniamy kompleksowy montaż żurawi wieżowych, a także profesjonalną obsługę operatorską.