przedsiębiorstwo budowlane
logo
dekra eu

W jakich typach prac sprawdzają się żurawie wieżowe?

Żurawie wieżowe to jedne z rodzajów urządzeń dźwignicowych, które pozwalają na ich zastosowanie na placach budów, zwłaszcza podczas różnego rodzaju prac transportowych. Wyjaśniamy, na jakich placach budowy najlepiej sprawdzają się żurawie wieżowe i w jaki sposób można wykorzystać potencjał tych maszyn.

Żuraw wieżowy – dźwignica o wielkim potencjale

Korzystanie z dźwignic pozwala na sprawny i bezpieczny transport wszelakich ładunków oraz wykonywanie prac m.in. na znacznej wysokości. Żurawie wieżowe to szczególny typ urządzeń dźwignicowych, które przystosowane są do prac związanych transportem wyjątkowo dużych i ciężkich ładunków w pionie oraz poziomie. Bez tego rodzaju dźwignic nie udałoby się wznoszenie m.in. wysokich wieżowców, dużych obiektów budownictwa mieszkaniowego, a także budynków służących w celach przemysłowych. Żurawie wieżowe pozwalają transportować niezbędne elementy montażowe konstrukcji oraz okazują się niezastąpione w przypadku transportu m.in. materiałów budowlanych na wyższe kondygnacje budynków. Ze względu na możliwość uniwersalnego zastosowania, a także parametry użytkowe, pozwalają na wykonywanie wielu prac transportowych w obrębie placu budowy.

Jakie prace można wykonać dzięki żurawiom wieżowym?

Nowoczesne budownictwo uwzględnia zastosowanie innowacyjnych rozwiązań projektowych, dlatego na większości placów budowy spotykamy żurawie wieżowe. Dzięki nim możliwe jest szybkie i bezpieczne wykonywanie prac transportowych, które uwzględniają m.in.:

Dzięki żurawiom wieżowym możliwe jest nie tylko efektywne wykonywanie różnych prac budowlanych, ale także prac remontowych, rozbiórkowych i wyburzeniowych, prac związanych z modernizacją obiektów budowlanych i obiektów szeroko pojętej infrastruktury.