przedsiębiorstwo budowlane
logo
dekra eu

Wynajem hali magazynowej – kiedy i dlaczego się opłaca?

Z uwagi na bardzo duże zapotrzebowanie na wielkopowierzchniowe hale magazynowe rośnie zainteresowanie ich budową, ale nie mniejszą popularnością cieszą się też oferty wynajmu. Co ciekawe, z możliwości wynajmu hal magazynowych korzystają nie tylko zagraniczni przedsiębiorcy, planujący wejście ze swoim biznesem na rynek polski, ale i nasze krajowe firmy. Co się bardziej opłaca: budowa czy wynajęcie hali magazynowej?

Dlaczego wynajem hal magazynowych się opłaca?

Oferta wynajmu hali magazynowej to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie planują stać się właścicielem magazynu. Będąc najemcą, nie jesteś przywiązany do danej lokalizacji, możesz działać elastycznie, co jest szczególnie ważne, jeśli działasz w branży, która podlega dynamicznym zmianom rynkowym.

To również najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które jak najszybciej muszą ruszyć ze swoim biznesem i potrzebują do tego odpowiedniej hali. Zakup działki i późniejsza budowa wielkopowierzchniowego obiektu to proces długotrwały i wymagające dopełnienia wielu kwestii formalnych. Wynajem stanowi rozwiązanie znacznie prostsze i szybsze.

Dla firm wchodzących na rynek, które dopiero rozwijają swoją działalność, wynajęcie magazynu może okazać się najlepszym wyborem, przede wszystkim ze względów finansowych. Jest to również idealna opcja, jeśli chcesz rozpocząć użytkowanie obiektu w możliwie jak najszybszym czasie. W przeciwieństwie do budowy unikasz konieczności wdrażania wieloetapowego procesu inwestycyjnego, który wiąże się m.in. z projektowaniem, uzgadnianie, przygotowaniem, realizacją budowy itd. W ofercie firm specjalizujących się w wynajmie hal magazynowych znaleźć można obiekty w różnym standardzie, wielkości czy lokalizacji.

Kiedy budować halę magazynową?

Na budowę hali magazynowej zwykle decydują się inwestorzy, którzy mają wystarczająco ilość czasu na ich wieloetapową realizację. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że jest hala staje się całkowicie naszą własnością, a dodatkowo można ją dopasować bezpośrednio do własnych potrzeb. Właściciel ma wpływ na finalny projekt hali, jej funkcjonalność, wszystkie konstrukcyjne, a także możliwość rozbudowy w przyszłości.