przedsiębiorstwo budowlane
logo
dekra eu

Wynajem powierzchni magazynowej. Zalety rozwiązania

Wynajem powierzchni magazynowej to usługa, która zyskuje na popularności wśród przedsiębiorców. Polega na odpłatnym użytkowaniu pomieszczeń magazynowych na zasadach najmu długookresowego. Wybranie odpowiedniej powierzchni wymaga dokładnego zdefiniowania potrzeb lokalowych, które uwarunkowane są nie tylko liczbą pracowników, ale też rodzajem prowadzonej działalności gospodarczej, lokalizacją, funkcjonalnością pomieszczeń czy dostępem do nowoczesnych technologii. Czy wynajem magazynu się opłaca?

Wynajem magazynu? To rozwiązanie elastyczne

Wynajem powierzchni magazynowej to rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Najważniejszym atutem opcji wynajmu jest kryterium ekonomiczne i możliwość wypracowania korzystnych oszczędności finansowych. Nie jest tajemnicą, że wynajem magazynu jest znacznie bardziej atrakcyjny finansowo niż zakup nieruchomości. Jest to szczególnie istotne dla małych przedsiębiorstw lub rozwijających się firm, których kapitał jest niewystarczający na to, by pokryć koszta zakupu. Rozwiązaniem tego problemu jest usługa wynajmu. Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności, każdy przedsiębiorca może znaleźć przestrzeń magazynową, dostosowaną do indywidualnych oczekiwań. Warto zwrócić uwagę na firmy, które oferują wynajem powierzchni magazynowych w obiektach typu build-to-suit, które są realizowane zgodnie z nietypowymi wymaganiami najemców.

Wynajem powierzchni magazynowych w niektórych przypadkach oferowany jest z możliwością przeniesienia własności obiektu na użytkownika. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy w dłuższej perspektywie czasowej planują zakup nieruchomości. Wyraźnie widać zatem, że opcja najmu to rozwiązanie elastyczne, które łatwo można dostosować do potrzeb i oczekiwań użytkowników. 

Korzyści finansowe i ograniczenie ryzyka

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że powierzchnie magazynowe na wynajem to najczęściej inwestycje w dogodnych lokalizacjach, znajdujących się blisko głównych arterii komunikacyjnych. Najemca ma do dyspozycji nie tylko ergonomiczną przestrzeń, ale również zaplecze sanitarno-techniczne. Może zdecydować się na wynajem z odpłatnym użytkowaniem niezbędnego wyposażenia, co pozwala znacznie ograniczyć czas i środki na przystosowywanie magazynu do określonych funkcji. Najem magazynu może obejmować ponadto dodatkowe usługi, takie jak regularne serwisowanie pomieszczeń i sprzętów oraz korzystanie z usług ekipy sprzątającej. Wynajmując biuro, możemy być pewni, że jego stan techniczny będzie idealny, a infrastruktura zgodna ze standardami pracy, sztuki budowlanej i zaleceniami BHP. Najemca nie musi się martwić zagospodarowaniem terenu wokół budynku, a w razie rozszerzenia działalności – może wynająć dodatkowe pomieszczenia.

Nie bez znaczenia pozostają kwestie finansowe. W razie zamknięcia firmy lub zmiany profilu działalności – właściciel nie jest obarczony koniecznością sprzedaży lokalu. Wynajem powierzchni magazynowych daje przedsiębiorcy znacznie większą elastyczność i pozwala ograniczyć ryzyko, związane z prowadzeniem działalności. Co więcej, czynsz najmu można zaliczyć do wydatków firmy i tym samym zmniejszyć koszty uzyskania przychodu. Pamiętajmy przy tym, że do opłat czynszowych należy doliczyć także zobowiązania finansowe za koszty eksploatacyjne i zużycie mediów.