przedsiębiorstwo budowlane
logo
dekra eu

Specyfika i zastosowanie samochodów ciężarowych HDS

Spośród różnorodnych środków transportu możemy wyróżniać samochody ciężarowe HDS. Są to pojazdy wyposażone w specjalne dźwigi lub żurawie samobieżne. Jednak nie tylko tym różnią się od standardowych samochodów ciężarowych. Ze względu na konstrukcję, inne jest też ich przeznaczenie.

Samochody ciężarowe HDS mogą poruszać się stosunkowo szybko, dlatego znajdują zastosowanie w transporcie, a jednocześnie za sprawą wysięgników nadają się do użytku również w przypadku usług stacjonarnych, głównie w branży budowlanej.

Transport z zastosowaniem samochodów ciężarowych HDS

Podstawowym zastosowaniem pojazdów HDS jest transport towarów, przy czym w tym przypadku najczęściej mamy do czynienia z ładunkami bardzo ciężkimi lub ponadgabarytowymi. Wykorzystywane są do przewożenia m.in. maszyn budowlanych, kontenerów, materiałów budowlanych itd. Są to ładunki, których transport jest niemożliwy standardowymi pojazdami. Do takich właśnie celów bardzo często są wynajmowane samochody ciężarowe HDS w naszej firmie, chociaż oczywiście możliwości ich zastosowania jest znacznie więcej.

Jakie są korzyści z zastosowania pojazdu HDS? Przede wszystkim zapewniają one możliwość przetransportowania towaru przy pomocy jednego samochodu. Nie ma konieczności używania dodatkowych dźwigów lub innych sprzętów, gdyż za sprawą hydraulicznego dźwigu samochodowego można bezpośrednio dokonać załadunku i rozładunku.

Zastosowanie dźwigów HDS

Z zastosowaniem samochodów ciężarowych HDS można też wykonywać różnorodne prace stacjonarne. W tym przypadku wykorzystywany jest przede wszystkim dźwig, który umożliwia unoszenie różnorodnych ładunków na znaczne wysokości. Prace wysokościowe są bardzo często wykonywane na placach budowy, gdzie istnieje konieczność podnoszenia różnorodnych materiałów lub sprzętu. Oprócz tego samochody ciężarowe HDS mogą być wykorzystane podczas prac konserwacyjnych czy remontowych obiektów.

Używane bywają również w branży reklamowej podczas montażu dużych bilbordów czy neonów. Zastosowanie znajdują też w przemyśle leśnym, gdyż ich konstrukcja umożliwia przenoszenie ściętych drzew.